Teplovodní sálavé panely

Teplovodní sálavé panely pracují na podobném principu jako podlahové vytápění. Panely pracují s velkou sálavou (otopnou) plochou o nižší povrchové teplotě (zvláště oproti keramickým, tmavým nebo nízkoteplotním infrazářičům).  Tímto dosahujeme nižší ztráty konvekcí a vysoké sálavé účinnosti.

teplovodni-salave-panely-instalace

Proč zvolit teplovodní sálavé panely

  • Úspora energie oproti teplovzdušnému vytápění až 40%
  • Snadný způsob uchycení a montáže
  • Široké spektrum využití (skladové a obchodní prostory, montážní a sportovní haly)
  • Vhodné i pro použití s kondenzačními kotli
  • Sálavé panely dosahují vysoké sálavé účinnosti pomocí správného tvaru emitoru (sálavý plech), který zajišťuje vysoké vyzařování tepla.
  • Druhým podstatným faktorem je téměř bezztrátový přenos energie z topných trubic do emitoru.

Konstrukce panelu Euterm je vytvořena tak, že jednotlivá topná pole mezi trubicemi vytváří zákryt, ve kterém se shromažďuje horký vzduch. Tato konstrukce spolu s kvalitní minerální izolací na vrchní straně panelu zajišťuje vysokou efektivitu vytápění.

Pravda je, že tato konstrukce je výrobně náročnější oproti jiným levnějším systémům, ale výsledným efektem pro uživatele je rychlejší natopení vytápěného prostoru, v důsledku úspory na vytápění a také rychlejší zátop a reakce na změnu teplot.

Jak teplovodní sálavé panely fungují

Teplovodní sálavé panely jsou ohřívány horkou vodou nebo párou přiváděnou ocelovými trubkami. Velikost a délku panelů můžete vybírat přesně dle potřeb Vámi vytápěného prostoru. Větší efektivitu a nižší tepelné ztráty zajišťuje izolace s vrchní krycí aluminiovou fólií. Instalace panelů je díky závěsným řetízkům jednoduchá a dovoluje více možností zavěšení.

Jak fungují teplovodní sálavé panely 1

Teplovodní sálavý panel Euterm-4heat

Teplovodní sálavý panel Euterm-4heat

Odborné poradenství a cenová kalkulace zdarma

Kontaktujte nás, rádi Vám poradíme.

Kontaktní formulář | Přejít na kontakt