Dopřejte si komfort podlahového vytápění

Výhody topného systému s podlahovým vytápěním

  • Příznivá ekonomika provozu s minimálně 15% úsporou nákladů oproti klasickému způsobu vytápění.
  • Estetická čistota interiéru, bez rušivých prvků a víření prachu.
  • Zdravotně příznivější horizontální rozložení teplot vzduchu ve vytápěné místnosti, které se nejvíce blíží ideálnímu stavu.
  • Oblíbený progresivní způsob řešení tepelné pohody s možností využití celé nabídky tepelných zdrojů, zejména nízkoteplotních (tepelná čerpadla, solární kolektorové systémy, kondenzační kotle).
  • Možnost získat až 10 let záruku na ucelený systém podlahového vytápění IVARTRIO

Odborné poradenství a cenová kalkulace zdarma

Kontaktujte nás, rádi Vám poradíme.

Kontaktní formulář | Přejít na kontakt | Reference

 

Realizace podlahového vytápění na klíč

Poskytujeme prodej a montáž podlahového vytápění pro novostavby i rekonstruované nemovitosti. Instalaci podlahového topení provádíme jak pro rezidenční a bytové objekty, tak i pro administrativní a komerční objekty.

 

Proč dávají investoři v současné době přednost teplovodnímu podlahovému topení před jinými způsoby vytápění interiéru?

Podlahové topení poskytuje nebývalý komfort a tepelnou pohody, kterou díky nízkému teplotnímu spádu klasické vytápění radiátory nezajistí. Co to znamená? Tradiční radiátory ohřívají prostor z jednoho místa, a to relativně vysoko nad podlahou, proto je rozložení teplot velmi nerovnoměrné. V tomto případě bývá rozdíl teplot – teplotní spád mezi podlahou a stropem 7 až 9 °C. U podlahového topení však teplo postupuje plošně a plynule od spodu místnosti a teplotní spád bývá téměř zanedbatelný, nejčastěji kolem 3 °C. V této situaci se pocit tepla u člověka dostavuje při reálně nižší teplotě vzduchu, než u radiátorového způsobu vytápění a pobyt v takových místnostech je lidskému organismu příjemnější a přirozenější.

Dalším významným faktorem podporující prudký rozvoj technologií pro podlahové topení je stále se zvyšující tlak na ekonomicky úsporné a ekologicky šetrné způsoby vytápění objektů. Tato kritéria podlahové topení splňuje na výbornou, neboť dovoluje použití nízkoenergetických zdrojů tepla, kterými jsou tepelná čerpadla, solární kolektorové systémy, kondenzační plynové kotle, kotle na biomasu a další.

 

Jaké výhody podlahového topení přináší?

Ze zdravotního hlediska stojí za zmínku skutečnost, že rozvrstvení tepla v interiéru se velmi přiblíží ideálnímu stavu pro lidský organismus. Teplotní komfort je nesrovnatelný oproti jiným způsobům vytápění. Velká sálavá plocha podlahového topení umožňuje snížení teploty vzduchu v místnosti až o 3 °C a zároveň zvyšuje jeho vlhkost bez následné kondenzace par, což výrazně snižuje vznik stěnových plísní. Výrazně bude eliminováno víření prachu, což ocení zejména alergici a astmatici.

cirkulace-tepla

Z hlediska ekonomiky provozu tohoto nízkoteplotního způsobu vytápění se úspory v nákladech na spotřebu energie pohybují řádově mezi 10 – 15 %. U sofistikovanějších, zejména kombinovaných zdrojů tepla lze očekávat ještě větší úspory. Podlahové topení nijak neomezuje architektonické řešení interiérů, přičemž může být, jak zdrojem topení, tak i chlazení.

 

Co si konkrétně představit pod pojmem teplovodní podlahové topení a jaké nároky vzniknou na jeho instalaci v rodinném domě či bytě?

Teplovodní podlahové vytápění je ucelený soubor jednotlivých komponentů, zejména plastových trubek, izolačních desek a rozdělovacích sestav, které vzájemně tvoří základ plošného, nízkoteplotního zdroje tepelné pohody bytových interiérů s vysokou ekonomičností provozu. Pro snadné řízení a individuální přizpůsobení podlahového topení konkrétním podmínkám investora bývá zejména využíván některý ze způsobů zónové regulace pro jednotlivé místnosti. Tato regulace teploty interiérů podle jejich využití a potřeb je základní cestou pro dosažení maximálního komfortu vytápění při maximálně možných úsporách tepelné energie.

Potrubí topných smyček položené do izolačních desek se zalévá betonovou nebo anhydritovou směsí, která tvoří topnou desku. Nášlapná vrstva topné desky může být tvořena různými materiály. Nejvhodnější je keramická dlažba, kámen, PVC, případně dřevěné a plovoucí podlahy či kamenné koberce. Druh použité finální nášlapné vrstvy má vliv na dimenzování výkonových parametrů podlahového topení, proto je nutno vždy předem požadovanou krytinu zohlednit ve výpočtových parametrech. Vždy lze použít jen takovou krytinu, u níž výrobce připouští použití pro podlahové topení!

 

Nepodceňujte výběr kvalitních komponentů

Podlahové vytápění je většinou investicí na celý život. Pokud v budoucnu nechcete řešit problémy s kvalitou a funkčností systému podlahového vytápění, doporučujeme vždy zvolit kvalitní komponenty. Výběr a kvalita základních konstrukčních prvků podlahového topení ovlivňuje funkčnost i dlouhodobou životnost systému. Důležité je také zvolit odbornou realizační firmu s dlouholetou zkušeností a tradicí v oboru. Naše firma Hajma, s.r.o. provádí instalace podlahového vytápění přes 28 let.

Vícevrstvá trubka ALPEX

Přednosti této vícevrstvé trubky je promyšlené konstrukce s přesně na sebe navazujícími vrstvami. Nosná hliníková trubka je podélně svařená, čímž bylo dosaženo absolutní těsnosti vůči průniku kyslíku. Speciální tmel váže na tuto Al trubku zesítěný polyetylén, díky kterému má trubka dobrou tvarovou stabilitu za studena a hlavně nízkou teplotní roztažnost. To jsou hlavní předpoklady vysoké životnosti a teplotní i tlakové odolnosti potrubí. Toto složení zaručuje 100% těsnost na prostup molekul kyslíku a zároveň dává potrubí výborné vlastnosti. Vícevrstvé potrubí ALPEX vyrábí německý výrobce FRÄNKISCHE.

 

 

 

 

 

Srdcem systému je rozdělovač podlahového vytápění

U podlahového topení je velmi důležitá instalace kvalitního rozdělovače včetně všech potřebných komponentů. Rozdělovač je totiž srdcem vašeho podlahového vytápění.

Rozdělovač podlahového topení

Rozdělovač podlahového topení

 

Jaké doplňkové příslušenství ke zvýšení uživatelského komfortu a snižování provozních nákladů je vhodné volit pro podlahové topení?

K podlahovému topení nabízíme pestrý sortiment doplňkového příslušenství. Otopný systém doporučujeme vybavit zónovou regulací, kterou je možné instalovat pomocí systémových komponentů pro vodičovou verzi, nebo flexibilnější bezdrátovou verzi ovládání rozdělovací sestavy.

 

Shrnutí na závěr

Podlahové vytápění představuje ekonomicky úsporné a ekologicky šetrné vytápění rodinných domů, bytů i komerčních nemovitostí. Velkou předností je ideální rozložení teplot v místnostech, což přispívá k pocitu optimálního komfortu. Využitím efektu sálání velké plochy je možné udržovat v místnostech chladnější vzduch o cca 2 až 3 °C oproti stejné místnosti s klasickým vytápěním. Přitom zůstává zachován stejný pocit tepelné pohody, ovšem s daleko nižšími náklady na spotřebovanou energii.

V současné době se těší podlahové topení i v České republice velké oblibě. Přispívá k tomu také ničím nerušený vzhled, díky kterému interiér vzhledově nenarušují radiátory a teplovodní rozvody.

K podlahovému vytápění vám doporučujeme použít nízkoenergetické zdroje tepla, kterými jsou tepelná čerpadla, solární kolektorové systémy, kondenzační plynové kotle nebo kotle na biomasu.

 

Kontaktní formulář | Přejít na kontakt | Reference