Řízené větrání obytných místností

Větrání a úspora energie s rekuperací tepla

Řízené větrání obytných místností zajišťuje, aby byl obytný prostor neustále dobře větrán při co nejnižší ztrátě energie. Vydatné větrání okny vede naopak k vysoké tepelné ztrátě. K opětovnému vytopení je zapotřebí velké množství energie a tím se výrazně zvýší náklady na vytápění.

Výhody jednotky SmartFan od getAir

  • Žádné potrubí a rychlá instalace
  • Zvýšená zvuková izolace
  • Až 50% úspora energie na vytápění
  • Až 91% rekuperace tepla
  • Vysoký průtok vzduchu v minimálním prostoru
  • Čistý vzduch v místnosti zbavený pylu
  • Konečná montáž bez nářadí

Decentrální ventilační jednotky do obytných místností od getAir

Jednotka SmartFan od getAir nabízí požadavkem řízené decentrální větrání s integrovanou rekuperací tepla. Ventilátor zajišťuje konstantní proud čerstvého a čistého vzduchu ve vaší domácnosti. V případě centrálního větrání obytných místností jsou jednotky k větrání velmi rozměrné a vyžadují nákladná potrubí – to je sotva proveditelné v bytech a při rekonstrukcích. Při decentrálním větrání obytných místností jsou jednotky naopak rozmístěny samostatně podle požadavků.

Ventilační jednotka do obytných místností Smartfan je nejmenší, nejtišší a nejúčinnější ve své třídě.

Ventilační jednotka do obytných místností Smartfan je nejmenší, nejtišší a nejúčinnější ve své třídě.

Princip příčného větrání. Tiché větrání bez průvanu.

Princip příčného větrání. Tiché větrání bez průvanu.

Jak funguje decentrální větrání obytných místností?

decentral1

decentral2

Důsledky špatného větrání obytných místností pro vaše zdraví i vaši peněženku

Nepříjemný zápach, který může vznikat mimo jiné z rozpouštědel v nábytku, laků atd., činí obytný prostor nepohodlným. Podle odhadů Německého svazu alergiků a astmatiků (Deutscher Allergie- und Asthmabund e. V.) je mezi Němci asi 30% alergiků. Mezi nejrozšířenější patří alergie na roztoče a pyl. Při běžném větrání okny může do obydlí volně pronikat pyl. Jednotka k řízenému větrání obytných místností dokáže naproti tomu pomocí integrovaného pylového filtru odfiltrovat ze vzduchu 90% pylu a současně zabraňuje díky stálé výměně vzduchu množení roztočů v domácnosti.

dusledky

Poškození budov vlhkostí

plisenNedostatečnou cirkulací vzduchu trpí nejen vaše zdraví, ale výsledkem bude i poškození budovy. Nedostatečné větrání vede k vyššímu relativnímu obsahu vlhkosti ve vzduchu. Příliš vysoká vlhkost vzduchu zase poskytuje ideální živnou půdu pro plísně a spóry. Obojí se tvoří ve zvýšené míře tam, kde se usazuje kondenzovaná voda, například na tepelných mostech nebo za nábytkem. Pokud se plíseň ihned nezlikviduje, může dojít k významnému poškození budovy. Plísně zároveň škodí vašemu zdraví. Aby bylo zajištěno příjemné klima v místnosti a zabránilo se tvorbě plísní, měla by relativní vlhkost vzduchu být v rozmezí 30 a 65%. To není žádný velký problém pro ventilační jednotku do obytných místností SmartFan od getAir.

Odborné poradenství a cenová kalkulace zdarma

Kontaktujte nás, rádi Vám poradíme.

Kontaktní formulář | Přejít na kontakt